WYCIECZKA DO ZAJEZDNI TRAMWAJOWEJ
500x500

 

Dnia 18 listopada 2019 roku uczniowie klasy 2a skorzystali z zaproszenia Pana Romana Ostant - pracownika MPK Poznań do największej i najnowocześniejszej zajezdni w Europie znajdującej się przy ulicy Szwajcarskiej. Uczniowie zapoznali się z charakterem  pracy motorniczego i dyspozytora. Mieli możliwość obserwacji na monitoringu wszystkich tramwajów poruszających się na terenie naszego miasta. Wiele radości sprawiła dzieciom przejażdżka nowoczesnym tramwajem po terenie zajezdni. Trasa obejmowała myjnię i lakiernię tramwajową. Niebywałą ciekawostką było zwiedzanie wystawy zabytkowych tramwajów pochodzących z końca XVIII wieku. Dzieci otrzymały drobny upominek – model tramwaju, który złożyły w klasie po zakończeniu wycieczki.

Dziękujemy Pani Magdalenie Matuszewskiej -  inicjatorce naszej wycieczki oraz Panu Romanowi Ostant, organizatorowi świetnych zajęć pogłębiających zdobytą wcześniej wiedzę.

 

Z okazji zbliżającego się dnia św. Katarzyny - patronki przewoźników, wszystkim motorniczym i kierowcom MPK Poznań życzymy wielu sukcesów zawodowych, bezpiecznej jazdy oraz życzliwych pasażerów:)

Na skróty

Rodzice

Nauczyciele

Uczniowie

Z Galerii
500x500

Zobacz nasze galerie