Wizyta w Muzeum Uniwersytetu Medycznego
500x500

 

Klasa 6a uczestniczyła 5 kwietnia w zajęciach w Muzeum Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Bukowskiej 70. Tematem warsztatów była higiena jamy ustnej. Dzieci uzyskały wiele ciekawych informacji o postrzeganiu chorób zębów w przeszłości, higienie jamy ustnej na przestrzeni wieków, rodzajach narzędzi do ekstrakcji zębów i sposobie ich działania. Uczniowie obejrzeli dawne i współczesne protezy, mogli wziąć do ręki historyczne narzędzia stomatologiczne.

W drugiej części wycieczki uczestnicy zobaczyli wystawę jubileuszową „W setną rocznicę powstania medycyny i farmacji uniwersyteckiej w Poznaniu”.

Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak ekspozycja stała muzeum. Eksponaty są podzielone według dziedzin (chirurgia, laryngologia, okulistyka, anestezjologia itd.). Mniejsze są prezentowane w szklanych gablotach, większe w wydzielonych szklanymi taflami przestrzeniach. Zwiedzający zetknęli się z eksponatami, które u wrażliwego widza mogą wywołać gęsią skórkę, zobaczyli organy zachowane w formalinie!

Uczniowie klasy 6a byli bardzo zadowoleni z tej nietypowej wycieczki. Być może w przyszłości niektórzy z nich zostaną stomatologami lub lekarzami.

Na skróty

Rodzice

Nauczyciele

Uczniowie

Z Galerii
500x500

Zobacz nasze galerie