Aktywnie uczestniczymy w Projekcie Mały Medyk
500x500

 

18 lutego w ramach kolejnych zajęć  w ramach projektu Mały Medyk  uczniowie  klas IV, V i VI naszej Szkoły Podstawowej wysłuchali dwóch wykładów.

Pierwszym wykładowcą  był dr hab. n. med. Rafał Czepczyński z Katedry i Kliniki Endokrynologii  Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych UMP, który zaprezentował temat: „Medycyna nuklearna - jak znaleźć i pokonać raka?” Słuchacze dowiedzieli się jaka jest  rola promieniowania jonizującego w medycynie, w jaki sposób przygotowywane są związki radioaktywne do zastosowania u człowieka, jak przebiega badanie, zobaczyli obrazy prawidłowe oraz przykłady różnych chorób nowotworowych. Uczestnicy zapoznali się  też z przykładami skutecznego leczenia onkologicznego udokumentowanymi obrazami całkowitej remisji.

Autorami drugiego wykładu „HOMEOPATIA czyli NIC ci nie pomoże...” byli młodzi naukowcy  z naszej szkoły: Maciej Michałek i Bartek Maruszewski z kl. 6.

Maciej wyjaśnił młodym słuchaczom czym jest homeopatia, przedstawił jej główne założenia, objaśnił terminy (m.in. ,pamięć’wody, stan splątany), przedstawił  homeopatię na tle  nauk biologicznych, fizyki i chemii oraz uzasadniał  jej nieskuteczność z punktu widzenia nauki.  Jak zawsze po wykładzie było mnóstwo pytań, na które Maciej szczegółowo odpowiadał.

Było to kolejne bardzo ciekawe spotkanie w ramach projektu.  Uczestnictwo w PAD umożliwia dzieciom kontakt z najnowszymi osiągnięciami nauki i naukowcami oraz rozwijanie własnych pasji naukowych. Daje szansę dzielenia się nimi ze swoimi rówieśnikami w wyjątkowych warunkach. Dzięki temu nauka staje się dla dzieci niesamowitą przygodą i osobistym przeżyciem.

Na skróty

Rodzice

Nauczyciele

Uczniowie

Z Galerii
500x500

Zobacz nasze galerie