Wieczór gier
500x500

 

Dnia 2 marca zorganizowaliśmy wspólnie z dziećmi z Naszego kolegium wieczór gier. Udział wzięli w nim prawie wszyscy wolontariusze i dzieci. Pomysł powstał podczas spotkania świątecznego w którym to chłopcy rozmawiali, jak miło byłoby wspólnie się spotkać i pograć w Fifę. Pomysł ewoluował i przerodził się w wieczór gier typowo planszowych. Głównym jego celem była integracja Naszego kolegium; wolontariuszy jak i dzieci. Pomniejszym celem było przypomnienie wszystkim, że czas wolny można świetnie spędzić inaczej niż przed ekranem telewizora czy innymi urządzeniami elektronicznymi!
Spotkaliśmy się o godzinie 17.30 i rozpoczęliśmy od odrobiny ruchu, ponieważ zagraliśmy w grę ‘Puste krzesło’. Polegała ona na tym, że siedzieliśmy w kole i na jedno puste krzesło prowadzący zapraszał osobę, która tak jak on np. lubi kolor czerwony. Pozwoliło Nam to na lepsze poznanie się nawzajem i rozgrzanie się.
Następnie wyciągnęliśmy przyniesione przez wszystkich gry i rozpoczęła się prawdziwie szalona zabawa. Utworzyły się większe i mniejsze grupki. Jedna z zaangażowaniem odgrywała pantomimiczne role, tak by przekazać swojej drużynie treść hasła w kalamburach. Kolejna grupa ćwiczyła swoją cierpliwość i precyzję w bierkach, a jeszcze inna szybkość i kreatywność w grze zwanej ‘5 sekund’. Wszystkiemu towarzyszyły śmiechy i zdrowa rywalizacja. W przerwach między rozgrywkami przegryzaliśmy paluszki i ciastka. Nawet nie zauważyliśmy kiedy minęły Nam dwie godziny. Na koniec jeszcze raz zagraliśmy w ruchową grę ‘Hu Ha Hi’, która towarzyszy Nam na spotkaniach od chwili gdy ją poznaliśmy. Dzieci wprost za nią przepadają i nie uznają spotkania bez niej.
Wszyscy bardzo chcieli zostać dłużej i grać. Udoskonaliliśmy tego dnia pracę w grupie i świetnie bawiliśmy się w swoim towarzystwie. Pożegnaliśmy się w przyjaznej atmosferze pełnej śmiechu i pozytywnego nastawienia.
 
Monika Gadzińska – tutorka AP
Na skróty

Rodzice

Nauczyciele

Uczniowie

Z Galerii
500x500

Zobacz nasze galerie