Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 88 im. Poznańskich Koziołków w Poznaniu ratują dzieci w Afryce!
500x500

 

Nasza szkoła  bierze udział  w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie  z klasy II B i ich najbliżsi  przygotowali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

„Wszystkie kolory świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

Po zakończeniu pracy, w szkole odbyła się wystawa laleczek. Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Wszystkie charytatywne lalki znalazły nowy dom, a dzięki Państwa ofiarności udało nam się zebrać kwotę 430,10 zł, która zostanie przeznaczona na ratowanie życia dzieci w Angoli. Serdecznie dziękujemy!

Na skróty

Rodzice

Nauczyciele

Uczniowie

Z Galerii
500x500

Zobacz nasze galerie